Troskliwa opieka

Troskliwa opieka

Troskliwa opieka, cierpliwość, dobry przykład i zachęta – tym kierujemy się by zapewnić Dzieciom zarówno harmonijny rozwój jak i szczęśliwe dzieciństwo.
Każdy z nas lubi przebywać w pięknych murach wśród ludzi, którzy mają tzw. pozytywną energię. Naszym założeniem było stworzenie Podopiecznym warunków do wszechstronnego rozwoju zarówno motorycznego jak i intelektualnego, w otoczeniu ludzi, którzy czerpią pasję z pracy z Dziećmi.
Pragniemy zaszczepić w naszych Wychowankach również potrzebę otaczania innych opieką, na terenie Jaśminowej Akademii uprawiamy warzywa, owoce, roślinność, pielęgnujemy przedszkolne zwierzęta.
Poniższy cytat doskonale obrazuje ideę w myśl której działa przedszkole Jaśminowa Akademia:

„Troskliwa opieka nad żywymi stworzeniami zaspokaja dziecięce potrzeby i sprawia im satysfakcję. W bardzo łatwy sposób można zorganizować otoczenie, które da dzieciom możliwość opieki nad zwierzętami i roślinami. Nic innego nie jest w takim samym stanie obudzić opiekuńczej postawy w małym dziecku, które żyje swoją przelotną chwilą, bez troski o dzień jutrzejszy. Lecz kiedy wie, że zwierzęta go potrzebują, że rośliny uschną, jeżeli ich nie podleje, jego miłość połączy za pomocą cienkiej niteczki chwilę, która mija, i rodzący się kolejny dzień”

Maria Montessori

Jako dyrekcja dołożymy wszelkich starań by atmosfera w przedszkolu była domowa, przyjazna nie tylko dla Dzieci ale również dla wszystkich osób przekraczających próg Jaśminowej Akademii.